Gaz Sızıntısından Etkilenerek Ölen Memur Son Yolculuğuna Uğurlandı « zafergazetesi.net

SON DAKİKA

Gaz Sızıntısından Etkilenerek Ölen Memur Son Yolculuğuna Uğurlandı

Balıkesir de, adliye binasındaki gaz sızıntısından etkilenmesinin ardından kaldırıldığı hastanede iki gün sonra hayatını kaybeden infaz ve koruma memuru Fikret Savaş ın (37) cenazesi toprağa verildi.

Bu haber 07 Şubat 2019 - 17:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

‘de, adliye binasındaki gaz sızıntısından etkilenmesinin ardından kaldırıldığı hastanede iki gün sonra hayatını kaybeden infaz ve koruma memuru Fikret Savaş’ın (37) cenazesi toprağa verildi.

Savaş için Balıkesir Adliyesi’nde ailesi ve yakınlarının yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı , Cumhuriyet Başsavcısı Alpaslan Kaplan, hakimler, savcılar, adliye çalışanları, infaz ve koruma memurları ile vatandaşların katılımıyla tören yapıldı.

Törende, Fikret Savaş’ın eşi Rukiye, oğlu Berke ve kızı Buket Savaş ile mesai arkadaşları gözyaşı döktü.

Adliyedeki törenin ardından Savaş’ın tabutu mesai arkadaşları tarafından cenaze aracına taşınarak merkez ilçesi Mahallesi’ndeki evinin önüne götürüldü ve helallik alındı. Daha sonra aynı mahalledeki Camisi’ne taşınan cenaze, öğle vakti kılınan cenaze namazını müteakip Küpeler Mahalle Mezarlığı’na defnedildi.

Öte yandan, hastanede iki gün süren yaşam mücadelesini kaybeden Savaş’ın, gaz sızıntısına maruz kalan kişilere yardım etmek isterken kendisinin de gazdan etkilenmesi üzerine Balıkesir Şehir Hastanesine kaldırıldığı öğrenildi.

Balıkesir Adliyesi’nde 4 Şubat’ta bodrum katındaki yangın tüplerinden sızan gazdan 59 kişi etkilenmişti. Adli hizmetlere tedbir amaçlı ara verilerek adliye binası boşaltılmış, Balıkesir , olaya ilişkin 1 başsavcı vekili ve 2 cumhuriyet savcısını soruşturma yapmak üzere görevlendirmişti.