Akıncılarından büyük başarı « zafergazetesi.net

SON DAKİKA

Akıncılarından büyük başarı

Bu haber 06 Mart 2019 - 23:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle yarışmalara katılan Balıkesir Akıncıları Atlı Okçuluk ve Spor Kulübü üyesi Turgay Aslan, Ümraniye Belediyesi tarafından 3’ncüsü düzenlenen ‘Geleneksel Türk Okçuluğu’ yarışmasında Paralimpik Erkek Kategorisi’nde ikinci olarak gümüş madalya kazandı.

Ümraniye Belediyesi tarafından 3.’sü düzenlenen ‘Geleneksel Türk Okçuluğu’ Yarışması Dünya Etnospor Federasyonu Başkanı Bilal Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Programa, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve çok sayıda sporcu ile vatandaşlar katıldı. Haldun Alagaş Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen yarışmaya 13 il ve 41 kulüpten 330 sporcu katıldı.

ENDONEZYA FATİHİ’NE ÖZEL ÖDÜL

Balıkesir Akıncıları Atlı Okçuluk ve Spor Kulübü Başkanı, Türkiye’nin yarışan en yaşlı atlı okçusu ve Endonezya Fatihi Mustafa Enis Yurdakök ise özel ödüle layık görülerek ödülünü Bilal Erdoğan ve Balıkesirli olan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın elinden aldı. Ödül töreni sonrasında konuşan Mustafa Enis Yurdakök, kulüplerinden desteklerini esirgemeyen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne katkılarından dolayı teşekkür etti. Yurdakök, “Atlı okçuluğa merakı olan tüm engelli arkadaşlarımızı kulübümüze bekleriz” dedi.

Yarışmada; Büyük Erkekler, Büyük Kadınlar, Genç Erkekler, Genç Kadınlar, Karma Minikler, Paralimpik Erkek ve Paralimpik Kadın kategorilerinde ödüller sahiplerini buldu. (Haber Merkezi)