Zor sorulara ilginç yanıtlar! « zafergazetesi.net

SON DAKİKA

Zor sorulara ilginç yanıtlar!

Bu haber 27 Ocak 2019 - 12:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP İl Başkanlığını ziyaret eden Millet İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail Ok ile CHP İl Başkanı Serkan Sarı gazetecilerin sorularını yanıtladılar. Ok, Ahmet Akın’a hakaret etmediğini söylerken; Sarı, “İsmail Ok’u desteklemeyeceğiz” diye bir açıklaması olmadığını söyledi.

Millet İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail Ok, CHP Altıeylül ve Karesi İlçe Başkanlıklarının ardından dün de CHP İl Başkanı Serkan Sarı’yı ziyaret etti. Ok ile Sarı merak edilen konularda açıklamalar yaptı.

Başkan adayı İsmail Ok’a CHP ziyaretinde İYİ Parti İl Başkanı Nedim Tuna ve İYİ Parti’nin Karesi Belediye Başkan adayı Metin Özpınar ile ilçe başkanları eşlik etti. CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin ile Altıeylül Belediye Başkan aday adayı Esin Balıbek de ziyaret de hazır bulundu. CHP’nin Karesi Belediye Başkan adayı Levent Tellioğlu’nun ise şehir dışında olduğu için toplantıya katılamadığı bildirildi.

“BEYHUDE ÇABALAR”

İsmail Ok açıklamaların ardından bir partilinin “Gözümüzün içine bakarak Ahmet Akın’a hakaret etmediğinizi bize söyleyebilir misiniz” şeklindeki sorusu üzerine bir kez daha kesinlikle hakaret etmediğini öne sürdü.

Ok, “Bir milletvekilinin, bir babanın, bir öğretmenin seni sokağa çıkarmam diye tehditte bulunması kadar akıl ve izan dışı bir şey olamaz. Buna ilk önce ben karşı çıkarım. Burada bir kez daha tekrar ediyorum. Ben, eğer bu konularla ilgili bir açıklama yapmazsanız Cumhuriyet Halk Partisi tabanı sizi sokağa çıkarmaz dedim. Birileri bu sözleri kıvamından çıkararak, bizi CHP tabanı ile karşı karşıya getirmeye çalışmıştır. Ama bunlar beyhude çabalardır. Bırakın Balıkesir’deki CHP tabanını tüm Türkiye’deki CHP’liler bizi tek adam rejimine verdiğimiz mücadeleden zaten biliyor. Dolayısıyla bir problem yoktur” dedi.

Ok, bir gazetecinin “Bu konuda Ahmet Akın’ı arayıp konuştunuz mu?” sorusuna ise şu yanıtı verdi: “Arkadaşlar Kuvay-i Milliye kıvılcımı yanmıştır. Bu mesele Ali Veli meselesi değildir. Bu söz konusu vatansa gerisi teferruattır diyenlerin meselesidir. Biz yolumuzda ilerledik. Ahmet Akın bey de bizlerle beraberdir.”

“31 MART’A KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ”

CHP İl Başkanı Serkan Sarı ise; basın mensubunun sorusunun ardından “İsmail Ok’u desteklemeyeceğiz” şeklinde bir açıklamasının olmadığını söyledi.

İstifa edeceği yönündeki açıklamaları ile ilgili bir soruyu da yanıtlayan Sarı, tüm örgütlerin isteği sonrası 31 Mart’a kadar mücadele etmeye karar verdiklerini vurguladı.

“Biz Türkiye’yi de Balıkesir’i de seviyoruz” diyen Sarı, “O gün yaptığımız açıklamalarda da, gerekirse tüm örgütlerimizle birlikte istifa edeceğimizi söylemiştik. Tüm partililerimizle, üyelerimizle, örgütümüzle yaptığımız görüşmeler sonrası bu mücadeleyi tamamlamamız gerektiğine karar verdik. Biz 1 Nisan’da güneşli bir Balıkesir’e uyanmak için, bu şehrin sokaklarına huzur ve mutluluk getirmek için her türlü özveriyi göstermeye hazırız.  Bu salondaki arkadaşlarla mücadelemizi sürdüreceğiz. Göreceksiniz, 31 Mart akşamı başarımızı ortaya koyacağız”

“BU KONUDA KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN”

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, “İsmail Ok her konuşmasında Karesi ve Altıeylül’de hangi partiden kim aday olursa olsun biz bunu saygıyla karşılarız. Bu konuda bizim boynumuz kıldan ince diyor. Sizde bunu söyleyebilir misiniz?” sorusuna da şu yanıtı verdi:

“Örgütlerimizle, partililerimizle, halkımızla yaptığımız temaslar sonucu merkez ilçelerde uyumu sağlayabileceğimiz bir yol haritası koyduk. Bu yönde raporlarımızı sunduk. Çok kısa bir zamanda kamuoyunun huzurunu sağlayacak, mutlu olacağı bir sonuç çıkacaktır. Bu konuda kimsenin şüphesi olmasın. Bütün partililerimiz birbirine sarılarak bugün ittifak ruhuna yakışır şekilde bir arada olarak bu beraberliği sürdürecektir. Bir kaç gün içinde adaylarımız da açıklanacaktır.” (www.balikesir24saat.com)