Zeka küpleriyle buluştu « zafergazetesi.net

SON DAKİKA

Zeka küpleriyle buluştu

Bu haber 27 Ocak 2019 - 12:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vali Ersin Yazıcı, geçen yıl LGS’de başarı gösteren ve YEP puanlama listelerinden seçilmiş 33 öğrenciyle Karesi Park’ta düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi.

Balıkesir Valiliği himayelerinde başlatılan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yürütülen BENGİ projesi kapsamında planlanan ‘10’lar Örnek Bize Hedefimiz En İyi Lise’ etkinliği çerçevesinde 33 öğrenci tarafından 8. sınıf öğrencilerine sunumlar yapıldı. Vali Ersin Yazıcı da önceki yıllar olduğu gibi bu yıl da başarılı öğrencilerle bir araya gelerek sohbet etti.

“BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR”

Vali Yazıcı, başarının asla şans ve tesadüf olmadığını, çalışma, sabır ve kararlılıkla elde edileceğini, kendilerine güvenmelerini tavsiye ederek öğrencilere hayırlı ve başarılı bir hayat temennisinde bulundu.

“HER ZAMAN DESTEK OLACAĞIZ”

Öğrencilerle sohbet eden Vali Yazıcı, “Bu buluşma en mutlu olduğum programlardan birisidir. Hep birlikte çocuklarımızın başarılarını paylaşıp, diğer öğrencilere örnek olmaları için buradayız. Çalışkan ve güzel ahlak sahibi gençlerimize her zaman destek olacağız. Biz gençlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

“EĞİTİM ÖNCELİKLİ BİR KONU”

Konuşmasında başarılı öğrencilere ve bu başarıların gerçekleşmesinde emeği geçen öğretmenlere de teşekkür eden Vali Ersin Yazıcı, öğrencilerin başarılarının devamını diledi.

Balıkesir genelinde eğitim kurumlarının en iyi düzeye yükselmesi, öğrencilerin başarılı olmaları için ne gerekiyorsa yapıldığını ve yapılmaya devam edileceğini belirten Yazıcı, şunları söyledi: “Eğitim ve öğretim, vali olarak ilimizde en öncelikli konularım arasında yer alıyor. Eğitim altyapısını ve fiziki şartları tamamlamak bir şekilde mümkün. Bununla birlikte nitelik üzerinde daha titizlikle durmamız gerekiyor. Çocuklarımızın başarılı olması, hem ailelerinin hem de ülkemizin meselesidir.”

“BİLGİ, KÜLTÜR VE GÜZEL AHLAK”

Vali Yazıcı bir süre daha sohbet ettiği öğrencilere bilgileriyle, kültürleriyle güzel ahlakları ile örnek olmaları gerektiğini belirterek, çok okuyarak, okuduğunu iyi anlayarak kendilerini sürekli geliştirmelerini istedi.

Öğrencilerin her zaman yanında olacaklarını belirten Vali Yazıcı, “Sizler için şimdi liseler önemli ama ileride üniversiteye gideceksiniz. İçinizden neyi okumak istiyorsanız onu okuyun ve sevdiğiniz mesleği yapın. Hedeflerinizi buna göre belirleyin. Bu çalışkanlığınızdan dolayı ve Türkiye çapında Balıkesir adını öne çıkartmanızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Sizlerin emeğinizin sonucunu hemen gördüğünüz için mutlu olduğunuzu biliyorum.  İnşallah Balıkesir adına başarılı olan gençlerimizin adını daha çok duyarız ve onların çalışma azmini tebrik ederiz” dedi.

Kahvaltı programına İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız da katıldı. Çiğdem AKBAY