‘Sermaye Piyasası Mevzuatı üzerinde çalışıyoruz’ « zafergazetesi.net

SON DAKİKA

‘Sermaye Piyasası Mevzuatı üzerinde çalışıyoruz’

Türkiye Sermaye Piyasası Birliği Başkanı Erhan Topaç, sektörün geliştirilmesi ve dönüşümü için Sermaye Piyasası Mevzuatı’nın gözden geçirilmesi üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Bu haber 07 Şubat 2019 - 18:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye Sermaye Piyasası Birliği Başkanı Erhan Topaç ‘Sermaye Piyasasında Gündem’ şubat sayısında yaptığı değerlendirmede, “Sermaye piyasalarına gönül vermiş profesyonellerden oluşan bir ekiple tüm mevzuatı gözden geçirerek, teorik alt yapısını ve pratikteki yansımalarını tartışmakta, güncellemekte ve Sermaye Piyasası Kurulu’na sunmak üzere değişiklik taslakları hazırlamaktayız. Bu çalışmamızı en kısa zamanda tamamlayacağız.” şeklinde görüş belirtti.

 Topaç, ülkemizde ekonomik büyümenin desteklenmesi ve katma değeri yüksek olan finans sektörünün geliştirilmesi amacıyla İstanbul Uluslararası Finans Merkezi (İFM) çalışmalarının devam ettiğine işaret ederek, şunları söyledi:

 “İstanbul, Z/Yen tarafından açıklanan küresel finans merkezleri endeksinin son raporuna göre 100 merkez arasında 68. sırada yer alıyor. Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi’nin kurulması ve konu hakkında inisiyatif sahibi olması sonucu, bu yıldan itibaren İFM çalışmalarının daha da hızlanacağına ve İstanbul’un üst sıralara doğru çıkacağına inanıyoruz. Biz de Birlik olarak Finans Ofisimiz ile yakın temas halindeyiz ve elimizden gelen tüm desteği sağlıyoruz. Yürüttüğümüz çalışmalar, plan ve projelerin ve bunların sonucunda piyasaya sunduğumuz önerilerin nihai amacı doğrultusunda Türkiye’de sermaye piyasalarını olması gereken noktaya getirmek ve ülkemizin sürdürülebilir büyümesine katkı sağlamak için İFM projesinin öncelikli hedefimiz olduğunu her zaman dile getiriyoruz.”