Seçim güvenliği ele alındı « zafergazetesi.net

SON DAKİKA

Seçim güvenliği ele alındı

Bu haber 27 Ocak 2019 - 12:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

31 Mart Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler ile Mahalle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyetleri Seçimi Güvenlik Değerlendirmesi ile ilgili olarak Vali Ersin Yazıcı başkanlığında Seçim Güvenliği toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda seçimin güvenlik, huzur ve esenlik ortamı içerisinde idrak edilmesi, yasa dışı eylem ve durumların önlenmesi, kamu güvenliğinin sağlanması, seçim iş ve işlemlerinin düzen içerisinde gerçekleşmesine yönelik tedbir planı oluşturuldu.

ÇALIŞMALAR DEĞERLENDİRİLDİ

Öğretmenevi’nde düzenlenen toplantıda Vali Yardımcıları ve Kaymakamlarla bir araya gelen Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir’de seçimlerin huzur içerisinde yapılması amacıyla yapılacak olan çalışmaları, karşılıklı olarak değerlendirmek, görüş alışverişinde bulunmak, sorun ve önerileri dinlemek amacıyla bu toplantıyı düzenlediklerini ifade etti.

“DAHA DA GÜÇ KATACAK”

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerin huzur ve güven ortamı içinde yapılması için her türlü tedbirin alınacağını ifade eden Vali Ersin Yazıcı, “Seçim sandığı, demokrasinin namusudur. Bunun güvenliği bizlere ve sizlere emanettir. Demokrasimize daha da güç katacak olan seçimlerin ülkemize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“GEREKEN TEDBİRLERİ ALACAĞIZ”

Seçimlerin hiçbir olaya meydan verilmeden tamamlanması için seçimler öncesinde ve sonrasında alınması gereken tedbirlerle ilgili hem vatandaşlara, hem de kamu yöneticilerine büyük görev düştüğünü ifade eden Vali Yazıcı, “Bizim görevimiz, seçimin güvenli ortamda gerçekleştirilmesi ve seçmen iradesinin herhangi bir etki altında kalmaksızın sandığa yansıtılmasını sağlamaktır. Bu konuda gereken tüm tedbirleri alacağız. Balıkesir’de seçimin huzur ve güven ortamı içinde gerçekleşmesini sağlayacağız” diye konuştu. Toplantı, gündem maddeleri üzerinde yapılan karşılıklı görüş alışverişi ile devam etti. Mustafa ATİK