Müdürleri topladı « zafergazetesi.net

SON DAKİKA

Müdürleri topladı

Bu haber 27 Ocak 2019 - 12:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vali Ersin Yazıcı, kurum müdürleri ile bir araya gelerek, valilik iş ve işlemleri, projeler ve vatandaşlarla olan diyalog konularını içeren bir toplantı gerçekleştirdi.

Vali Yazıcı başkanlığındaki toplantıya Vali Yardımcıları Bayramali Köse, Mehmet Suphi Olcay, Şükrü Kara, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kınay ile kurum müdürleri katıldı.

“BİZ VATANDAŞIMIZIN AMİRİ DEĞİL HİZMETKARIYIZ”

Vali Yazıcı, kurum müdürlerine hitaben yaptığı konuşmasında; “Biz vatandaşlarımızın amiri değil hizmetkarıyız, bizler halkımızın istek ve ihtiyaçlarını karşılamakla yükümlüyüz” dedi.

Ortak akıl ve somut projelerle Balıkesir’i bir bütün olarak daha iyi konuma getirmek için çaba sarf edilmesinde herkesin üstüne görev düştüğünü belirten Yazıcı, vatandaşlara en iyi hizmeti sunabilmenin gayreti ve sorumluluğu içerisinde olunması gerektiğini ve bu konuda birim amirlerine daha fazla sorumluluk düştüğünü ifade etti.

“DAHA AKICI VE DAHA HASSAS”

Yazıcı, devleti temsil eden memurlardan vatandaşın mutluluğunu esas alarak, “2019 yılında da hepimize düşen yine aynı hızla, aynı gayretle işimizi yürütmek” diye konuştu.

Vatandaşa en iyi hizmeti vermek adına dikkatli davranılması gerektiğinin önemine değinen Vali Ersin Yazıcı, öncelikle vatandaşlarla olan iletişimin en iyi seviyede olmasını, vatandaşın iş ve işlemlerinin daha akıcı ve daha hassas bir şekilde yerine getirilmesini söyledi.

“KAMU KURUMLARI HER AN ULAŞILABİLİNİR OLMALI”

Kamu kurumlarının her an ulaşılabilinir olması gerektiğinin altını çizen Vali Yazıcı, devlet imkanlarının vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde kullanılmasının idareciler açısından bir zorunluluk olduğunu ifade etti.

“HİÇBİR MAKAM KALICI DEĞİLDİR”

Bütün kurumların kendileriyle ilgili işleri hızla yapmak durumunda olduğuna dikkat çeken Vali Yazıcı, sözlerini şöyle tamamladı: “Şunu bilmemiz lazım ki; biz büyük bir aileyiz ve birbirimize her daim yardımcı olmak durumundayız. Herkes, her birim işini yapmakla mükelleftir. Bütün kurumlar kendileriyle ilgili işlerde yardımcı olmak ve işleri hızlı yapmak durumundadır. Her kurumun daha iyi imkanlara ve şartlara kavuşmak için hedefleri olmalıdır. Tasarruf tedbirleri döneminde olduğumuz için, kamu kaynaklarını verimli ve dikkatli bir şekilde kullanmamız gerekiyor. Kamu alanı bütün olarak bir ailedir. Hiçbir makam kalıcı değildir.” Mustafa ATİK