‘Millet İttifakı’ adaylarını Akşener tanıttı « zafergazetesi.net

SON DAKİKA

‘Millet İttifakı’ adaylarını Akşener tanıttı

Bu haber 06 Mart 2019 - 23:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ‘Millet İttifakı’nın Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı İYİ Partili İsmail Ok’un proje tanıtımı ve ilçe başkan adayları tanıtım toplantısına katıldı. Akşener, “Sadece projelerinizi yarıştıracaksınız. Kapı kapı zil çalacaksınız. Elini tutmadığınız kimse sizin değildir. Ben Balıkesir’de esnaf eli sıktım, esnaf kan ağlıyor” dedi.

‘Millet İttifakı’nın 20 ilçe belediye başkan adayı tanıtım töreni ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail Ok’un proje lansmanı Balkonuk Center’da yapıldı. Merkez ve ilçelerden partililerin büyük katılım gösterdiği toplantıda konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve 20 ilçenin tamamını istediğini, eksik kabul etmediğini söyledi.

“ELİNİ TUTMADIĞINIZ KİMSE SİZİN DEĞİLDİR”

Akşener,  “Bu birlikteliği ortadan kaldırmak için her türlü hakaret, her türlü iftira, her türlü fitne ile karşı karşıya kalacaksınız, kalıyorsunuz. Asla cevap vermeyeceksiniz. Şimdi yerel seçime giderken birden bire bir beka meselesiyle karşı karşıya kaldık. Gerçekten Türkiye’nin yerel seçimlerle bir beka sorunu var mıdır sorusunu birisi bana izah edecek. Sonuç itibariyle sizden ricam şudur arkadaşlar, sadece projelerinizi yarıştıracaksınız. Seçmene ulaşacaksınız, kapı kapı zil çalacaksınız. Elini tutmadığınız kimse sizin değildir. Ben bugün Balıkesir’de esnaf eli sıktım. Esnaf kan ağlıyor” dedi.
“TENCERE HER İKTİDARI SALLAR”
Çiftçilerin istihdamdaki yerinin azaldığını kaydeden Akşener, “Şimdi birinciymişiz Avrupa’da, hayvan ithalatında. Yahu Angus geldi ne hale döndük. Sırbistan’dan hayvan ithal ediyorsunuz siz. Muş’a gittim, Muş’ta Angus eti satılıyor. Erzurum’a gittim, Erzurum’da ithal et satılıyor. Bunlar Anadolu’nun hayvan yetiştirmede en önemli şehirleri. Yem pahalı, ilaç pahalı, mazot pahalı, gübre pahalı her şey pahalı. Ama tanzim satışlarımız var. Allah’ın sopası yok. Şimdi diyeceksiniz ki; ‘Ey Erdoğan, kuyruklar kuyruklar tanzim satışlar.’ Şimdi diyeceğiz ki hep beraber; ‘81 ilde tanzim isteriz. Patates, soğan yetmez, akaryakıt isteriz. Elektrik, gübre, ilaç isteriz.’ Rahmetli Demirel´in bir sözü var, hani Müslüm baba gibi, dünyayı yakarsa garipler yakar dedi ya rahmetli. Aynı şekilde Demirel’in bir sözü var, ‘tencere her iktidarı sallar’ diye” dedi.

“KULAK ÇEKİLİRSE”
Seçmenin 31 Mart’ta iktidara uyarı vermesi gerektiğini söyleyen Akşener, “Şimdi demeye getirdiğim şu; o kulak çekilecek. Ne olacak İstanbul gidecek, Ankara gidecek, Bursa gidecek, Balıkesir gidecek, Antalya gidecek. O geceki balkon konuşması ‘Ey aziz milletim verdiğiniz mesajı aldım gereğini yapacağım’ diyecek ve o andan itibaren aziz Türk milletinin her bir ferdi velinimet olacak. Ama oylar giderse ceketimi assam seçilirim modelinde. Diyecek ki; ‘Herkes halinden memnun.’ Geçenden 5 akçe, geçmeyenden 10 akçe. Dolayısıyla ertesi gün zam yağmuru olacak. Kulak çekilirse EYT işi hallolur. Kulak çekilirse 3600 ek gösterge olur. Kulak çekilir kızartılırsa emekliye zam, esnafa teşvik gelir” diye konuştu.
OK: ET VE SÜTÜ MARKA YAPACAĞIZ

‘Millet İttifakı’ Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail Ok, göreve seçildiklerinde belediye olarak Türkiye’nin en büyük et ve süt entegre tesislerini kurarak Balıkesir’in et ve sütünü marka haline getirip dünyaya satacaklarını söyledi.

Körfez, kırsal ve Marmara bölgelerini kucaklayan projeleri hayata geçireceklerini kaydeden Ok, “Körfez ve Marmara bölgelerinde termal merkezleri kuracağız. Sağlık ve kültür turizmi ile binlerce genç iş bulacak. Bandırma ve körfez bölgemizi ticaret merkezi haline getireceğiz. Avrupa’nın kovduğu sanayi tesislerini Balıkesir’e sokmayacağız. Bandırma Limanı’nın kapasitesini artıracağız. Atıksu arıtma tesislerinin giderlerini aşağı çekeceğiz ve su fiyatları yüzde 50 düşecek. Alın teri ile alınan vergileri yandaşlara peşkeş çekmeyeceğiz. Ulaşım sorununu Hafif Raylı Sistem ile çözeceğiz” dedi.

20 ilçenin belediye başkan adayı ve meclis üyeleri kürsüye davet edilerek, tanıtıldı. Mahmut ACARÖZ