Las Vegas’ta ringe çıkıyor « zafergazetesi.net

SON DAKİKA

Las Vegas’ta ringe çıkıyor

Bu haber 19 Temmuz 2019 - 12:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Profesyonel boks kariyerini Almanya’da sürdüren ve orada da kısa sürede üç kez üst üste Avrupa şampiyonu olan Balıkesirli ağır sıklet boksörü Ali Eren Demirezen, Amerika’da Efe Ajagba ile kozlarına paylaşacak.

Balıkesirli ağır sıklet boksörü Ali Eren Demirezen, 20 Temmuz Cumartesi akşamı Las Vegas’taki MGM Grant Hotel’in salonunda bugüne kadar yapmış olduğu 10 maçın 9’unu nakavtla kazanmış Nijeryalı Efe Ajagba ile karşılaşacak.
EROL CEYLAN: SPORCUMA GÜVENİM TAM
EC BOXİNG Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı ve Demirezen’in promotörü Erol Ceylan, bu önemli karşılaşma öncesi yaptığı açıklamada, kazanacaklarını vurgulayarak, “Elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Ali’yi ABD’nin dev tesislerinden MGM’deki tarihi gecede ringe çıkarabilmek için yoğun bir çaba gösterdim ve sonunda bu arenadaki prestijimizi kullanarak böylesi önemli bir maçı organize etmeyi başardık” dedi.

Dünyanın en iyi boksörlerinden Pacman ve Thurman’ın maç yapacağı galada ikinci ana maçlardan birisini yapacak olmanın da Türk boksu için büyük bir mihenk taşı olduğunu belirten Erol Ceylan, “Artık dünyanın en büyük galalarında bayrağımızı dalgalandırıyor, İstiklal Marşı’mızı okutuyor, dünya devlerine kafa tutuyoruz. Bu karşılaşmalar dünyanın iki yüzden fazla ülkesinden naklen yayımlanacak. Rakibimiz Ajagba, dünya boks arenasında Joshua’nın tahtını elinden alacak sporcu olarak gözüküyor ancak Ali Eren Demirezen’in Ajagba’yı yeneceğine ve dünyada büyük bir sansasyon oluşturacağına inancım tam” dedi.
BÜLENT BAŞER: BU MAÇI ALACAĞIZ
EC BOXİNG Başantrenörü Bülent Başer ise karşılaşmaya çok iyi hazırlandıklarını belirterek, “Ali Eren, önce Bursa’da muhteşem bir antrenman yaptı. Şimdi de Amerika’da dünya şampiyonu Floyd Mayweather’in tesislerinde çalıştırıyoruz. Rakibimizi amatör yıllarından beridir tanıyoruz. Güçlü, etkili, teknik yani mükemmel bir boksör ancak bizim sporcumuz da aynı şekilde dünyanın en iyi boksörlerinden birisi. Özellikle profesyonel boksa başladığı günden beridir ben yetiştiriyorum kendisini. Gelişimini yakından bizzat takip ederek her türlü desteği verdik. Bugün Ali, dünya şampiyonluk yolunda emin adımlarla yürüyen muhteşem bir boksöre dönüşmüştür” diye konuştu.

VEDAT ALYAZ: SİNAN ŞAMİL SAM’IN TAHTINA ADAY EC BOXİNG Basın Danışmanı Vedat Alyaz da Ali Eren’in yenilgisizliğini sürdürdüğünü vurgulayarak, “Ali Eren Demirezen, bugüne kadar çıktığı 11 maçın tamamını kazanırken bunlardan 10 tanesini nakavtla sonlandırmış olan muhteşem bir isim. Şayet bu maçı alırsak dünya şampiyonluk karşılaşması yapma hakkını da elde edeceğiz. Kendisini, Sinan Şamil Sam’dan boşalmış olan tahtı dolduracak yeteneklerimizden birisi olarak görüyoruz” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)