Jandarmadan güven uygulaması

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri çocukların suça sürüklenmesini ve suç mağduru olmasını engellemek, fiziksel ve ruhsal gelişimlerini etkileyecek zararlı alışkanlıklardan ve tehlikeli maddelerden korumak, gelişim ve eğitimlerini güvenli ortamda sürdürmeleri amacıyla trafik ve asayiş timleri ile okul çevresi ve okul servis araçlarına yönelik özel denetim yaptı.

525 umuma açık yerde, 106 park, bahçe ve 84 metruk bina çevresinde, 165 okul, kurs binaları ve çevresinde yapılan uygulama neticesinde 10 bin 126 şahıs sorgulandı, çeşitli suçlardan aranan 52, açık cezaevi firarisi 3, kayıp şahıs 2 olmak üzere toplam 57 şahıs yakalandı.

300 okul servis aracı kontrol edildi, 27 okul servis aracına 6 bin 104 lira idari para cezası uygulandı. Ayrıca yakalama kaydı bulunan 42 araç trafikten men edildi.

Üç öğrenci ailesi hakkında İlköğretim Kanununa muhalefet suçundan (50 gün süre ile okula devam etmeyen çocuk tespit edilerek) işlem yapıldı. 8 av tüfeği, 22 av fişeği ele geçirildi. (Haber Merkezi)

Yayım tarihi
Genel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir