Gürespor, Yalova’da kazandı « zafergazetesi.net

SON DAKİKA

Gürespor, Yalova’da kazandı

Bu haber 13 Şubat 2019 - 12:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Edremit Belediyesi Gürespor, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi 21. Hafta müsabakasında deplasmanda karşılaştığı Yalova VIP’i 68-70 mağlup etti.

Yalova 90. Yıl Spor Salonu’nda oynanan karşılaşma Edremit Belediyesi Güresporda Ebru Aslan’ın üçlüğü ile başladı. Olena Stashchuk’un turnikesi ile eşitliği yakalayan Yalova VIP, Merve Alkış’ın üçlüğü ile 5-3 öne geçti. Zeynep Zilan Şahin’in turnikesi ile 7-0’lık seriye ulaşan ev sahibi takım, skoru 7-3 yaptı. Ebru Aslan’ın turnikesi farkı 2’ye düşürdü. Yalova VIP, Merve Alkış’ın turnikesi ile skoru 10-5’e getirdi.

Merve Alkış’ın turnikeleri ile sayı bulmaya devam eden Yalova ekibi, skoru 16-7 yaptı. Ebru Aslan’ın üçlüğünün ardından Fahriye Bayraktar’ın atışları ile farkı kapatan Körfezin Melekleri, Canan Karsavran’ın üçlüğü ile 16-17 öne geçti. Edremit Belediyesi Gürespor, Ebru Aslan’ın turnikesi ile sona eren ilk çeyreği 16-19 önde tamamladı.

İkinci periyota Olena Stashchuk’un sayılarıyla başlayan Yalova VIP, 21-19 öne geçti. Rana Derin’in turnikesiyle skor 21-21 oldu. Betül Kafalı’nın serbest atışlarının ardından Ebru Aslan ve İrem Beriş’in karşılıklı üçlükleri ile ev sahibi ekip, 26-24 öne geçti. İrem Beriş’in serbest atışları ile fark 6’ya çıktı.

İLK YARIYI KÖRFEZİN MELEKLERİ ÖNDE TAMAMLADI

Fahriye Bayraktar’ın üçlüğünün ardından Revaziye Gönül Dönmez’in turnikesi ile skor, 30-29 oldu. Canan Karsavran’ın üçlüğüne Olena Stashchuk, hookshot ile cevap verdi. Periyotun son bölümünde Julia Suzan Demirer ve Revaziye Gönül Dönmez’in turnikeleri ile sayı bulan Edremit Belediyesi Gürespor, soyunma odasına 35-36 önde girdi.

Olena Stashchuk’un turnikesi skoru 38-36 yaptı. Meriç Banu Yenal’ın atışı skoru eşitledi. Rana Derin’in turnikesi Gülizar Sezer’in üçlüğünden yanıt buldu ve skor, 43-40 oldu. Kelly Silva Santos ve Betül Kalfalı’nın karşılıklı turnikeleri ile fark korundu. Olena Stashchuk’un serbest atışlarıyla fark, 5’e çıktı.

Kelly Silva Santos’un atışına Olena Stashchuk, üçlükle cevap verdi. Rana Derin’in sayısına serbest atışlarla karşılık veren isim yine Olena Stashchuk oldu. Müyesser Ceyda Domaç’ın serbest atışlarına Kelly Silva Santos ile yanıt veren Körfezin Melekleri son çeyreğe 54-48 geride girdi.

Final periyotu Gülizar Sezer ve Canan Karsavran’ın karşılıklı üçlükleri ile başladı. Zeynep Zilan Şahin’in turnikesi farkı 8’e çıkardı. Ebru Aslan’ın üçlüğü ile skoru 59-54’e getiren Edremit ekibi, Olena Stashchuk’un farkı yeniden 8’e çıkarmasına engel olamadı. İsabetli üçlüğünün ardından sıçrayarak yaptığı atış da sayı olan Ebru Aslan, skoru 64-61’e getirdi.

Fahriye Bayraktar’ın üçlüğü ile 66-67 öne geçmeyi başaran Edremit Belediyesi Gürespor, salondan 68-70 galip ayrılarak, bu sezon sekizinci kez kazandı. (Haber Merkezi)