Gürespor 4 maç sonra kaybetti « zafergazetesi.net

SON DAKİKA

Gürespor 4 maç sonra kaybetti

Bu haber 06 Mart 2019 - 23:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye Basketbol Ligi’nde son oynadığı 4 karşılaşmayı kazanarak, Play-Off için umutlanan Edremit Belediyesi Gürespor, 24. Hafta mücadelesinde konuk ettiği Bayraklı Belediyesi’ne 73-81 mağlup oldu. İkinci periyotun başında rakibine 0-13’lük seri izni veren Körfezin Melekleri’nin kalan bölümdeki mücadelesi farkı kapatmaya yetmedi.

Edremit Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya Kelly Silva Santos’un sayısı ile başlayan Edremit Belediyesi Gürespor, Fahriye Bayraktar’ın atışı ile skoru 4-0 yaptı. İlk sayılarını Seda Aydın’ın üçlüğünden bulan Bayraklı Belediyesi, Patricia Birght’ın turnikesi ile 4-5 öne geçti. Rana Derin’in serbest atışları, Körfezin Melekleri’ni yeniden üstünlüğe taşıdı.

Fahriye Bayraktar’ın turnikesi ile fark 3’e çıktı. Seda Aydın ve Fahriye Bayraktar’ın karşılıklı üçlükleri ile fark korundu. Maçın ilk 5 dakikası 12-11 Edremit ekibinin üstünlüğü ile geçildi.

Bayraklı Belediyesi, Eyfel Akar’ın turnikesiyle 12-13 öne geçti. Turnikeden sayıyı bulan Seda Aydın, basket faulü de kaçırmadı ve skor, 12-16 oldu. Kelly Silva Santos’un atışıyla farkı 2’ye düşüren Edremit Belediyesi Gürespor, Fahriye Bayraktar’ın üçlüğü ile bir kez daha öne geçti. Eyfel Akar’ın turnikesi skoru 17-18’e getirdi. Fahriye Bayraktar’ın atışının ardından Canan Karsavran’ın turnikesinden de sonuç alan ev sahibi takım, 21-18 öne geçti. Periyotun son sayısını Eyfel Akar’ın turnikesinden konuk takım bulmasına rağmen, Körfezin Melekleri ilk çeyreği 21-20 önde tamamladı.

İkinci periyota Raushan Gültekin’in üçlüğü ile başlayan Bayraklı Belediyesi, Merve İnce ve Buket Yeşil’in sayıları ile 0-13’lük seri yakalayıp, 21-33 öne geçti. Periyotun ilk sayısını 05:25’te Merve Usal ile bulan Edremit Belediyesi Gürespor, farkı 10’a düşürdü. Julia Suzan Demirer ve Patricia Bright’ın karşılıklı turnikeleri ile fark korundu.

Fahriye Bayraktar’ın üst üste 2 kez isabet bulan üçlükleri ile skor, 31-35 oldu. Devrenin son sayısını Patricia Bright’ın turnikesinden bulan Bayraklı Belediyesi, soyunma odasına 31-37 önde girdi.

Kellyi Silva Santos’un turnikesi farkı 4’e düşürdü. Patricia Bright’ın üçlüğü ile skor, 33-40 oldu. Eyfel Akar ve Kelly Silva Santos’un karşılıklı turnikeleri ile 5 sayılık fark korundu. Seda Aydın’ın üçlüğüne Kelly Silva Santos, serbest atışlarla yanıt verdi. Patricia Bright’ın atışı da Kelly Silva Santos’un serbest atışlarından karşılık buldu.

FARK 13’E ÇIKTI

Patricia Bright ve Seda Aydın’ın üçlüklerinden sonuç alan konuk takım, skoru 41-54 yaptı. Fahriye Bayraktar’ın serbest atışlarının ardından Canan Karsavran’ın turnikesinden 3 sayı çıkaran Körfezin Melekleri, farkı 8’e düşürdü. Cansu Aslan’ın sayılarına Fahriye Bayraktar üçlükle cevap verdi. Julia Suzan Demirer’in serbest atışlarıyla skor, 51-57 oldu.

Edremit Belediyesi Gürespor, Merve İnce’nin atışına Revaziye Gönül Dönmez’in turnikesi ile karşılık verdi. Eyfel Akar ve Julia Suzan Demirer’in sayıları farkın korunmasını sağladı. Cabsu Aslan’ın serbest atışlarının ardından son çeyreğe 56-63 Bayraklı Belediyesi üstünlüğü ile girildi.

Merve İnce’nin turnikesi ile başlayan final periyotunda Körfezin Melekleri ilk sayısını Merve Usal’ın turnikesinden buldu. Fahriye Bayraktar’ın atışının ardından Julia Suzan Demirer’in turnikesinden de sonuç alan Edremit ekibi, skoru 62-66’ya getirdi. İrem Sözen’in turnikesi ile fark 7 sayı oldu. Cansu Aslan’ın turnikesi skoru 62-71 yaptı.

İrem Sözen’in kulladığı serbest atışlar farkı 9’a çıkardı. Fahriye Bayraktar’ın arkası dönük alıp yaptığı atış ile skor, 66-73’e geldi. Cansu Aslan’ın serbest atışları ile fark yeniden 9’a çıktı. Turnikeden sayıyı çıkaran Cansu Aslan, skoru 66-77 yaptı. Ebru Aslan’ın üçlüğü farkı 8’e düşürdü. Eyfel Akar’ın turnikesi sayı oldu ve fark, 10’a çıktı.

Maçın son dakikasına girilirken Revaziye Gönül Dönmez’in üçlüğü isabet buldu ve skor, 72-79 oldu. Raushan Gültekin’in serbest atışları ile sona eren karşılaşmayı 73-81 Bayraklı Belediyesi kazandı.

Bu sonuçla İzmir ekibi, sezonun 16. galibiyetini alırken, 4 haftalık galibiyet serisi sona eren Edremit Belediyesi Gürespor ise 10 galibiyette kaldı. (Haber Merkezi)