Futsal şenliği « zafergazetesi.net

SON DAKİKA

Futsal şenliği

Bu haber 13 Şubat 2019 - 12:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ‘Gençlik Projeleri Destek Programı’ kapsamında 2018/1 Çağrı Dönemi’nde sağlıklı yaşam ve spor projeleri alanında Edremit’te 12 proje başvurusu yapıldı. Bu projelerden altısı başarılı bulunarak desteklenmeye hak kazandı. Bu çerçevede 90 öğrenciye yapılan spor malzemesi yardımı için tören düzenlendi.

Edremit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda düzenlenen ‘Futsal Şenliği’ projesi malzeme dağıtım töreninde, Gençlik ve Spor Bakanlığı 2018/1 Çağrı Dönemi’nde müracaatı yapılıp bakanlıkça kabul edilen proje kapsamında, 20’si özel eğitim öğrencisi olmak üzere 90 öğrenciye forma ve spor malzemesi dağıtımı yapıldı.

Törene Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Fethi Bilge, İlçe Milli Eğitim  Müdürü Yusuf Koç, okul müdürleri, proje sorumluları ve öğrenciler katıldı.

Ülkemizin geleceği gençlerimize, daha iyi yaşam koşulları ve yeni imkanlar sağlamak amacıyla bu tür projelerin önemli bir fırsat olduğunu vurgulayan Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, “Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimize; evrensel ve insanî değerlere sahip, milli ve manevi değerlerine bağlı, çevreye saygılı, bilgi ve özgüven sahibi, etkin, girişimci, toplumsal aidiyet duygusu yüksek, toplumsal hayata aktif katılan, temel hak ve hürriyetlerini etkin bir biçimde kullanan ve uluslararası alanda akranlarıyla rekabet edebilecek seviyede bireyler olarak, kendi potansiyellerini tam anlamıyla gerçekleştirebilecekleri imkân ve zemini oluşturabilmek amacı taşıyan bu tür gençlik projeleri  büyük önem taşımaktadır” dedi.

Projenin gençlerin gelişimine katkı sağlayacağını vurgulayan Kaymakam Ali Sırmalı, “Eğitim ve öğretim hayatlarına devam eden gençlerimizin kişisel ve sosyal gelişimlerini destekleyecek proje kapsamında gençlerimizin spora erişimi sağlanarak;  ruhsal ve fiziksel anlamda sağlıklı ve nitelikli gelişmelerine büyük katkı sağlanacaktır” dedi.

İlçe genelinde çeşitli spor projelerini uygulamaya önem verdiklerini belirten Kaymakam Ali Sırmalı, “Bu kapsamda özellikle Valimiz Ersin Yazıcı’nın öncülüğünde başarıyla yürütülen Sporda Yetenek 10’la Gelecek projesi de önem verdiğimiz projelerden biridir. Sporda Yetenek 10’la Gelecek projesi ile çocuklarımız sporu sevmekte ve spor ile bütünleşmektedir. İlçemizde çocuklarımızın sporu seven, sağlıklı ve hareketli bireyler olarak yetişebilmeleri için var gücümüzle çalışma gayreti içerisindeyiz. Bu nedenle bugün gerçekleştirdiğimiz Futsal Şenliği Projesinin ilçemize kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Proje kapsamında 90 öğrenciye eşofman, forma, spor ayakkabısı ve diğer spor malzemeleri dağıtımı yapıldı. Malzeme dağıtımının ardından yapılan futsal maçı ile tören sona erdi. (Haber Merkezi)