Fikret Orman resmen açıkladı! ‘Şenol Güneş…’ « zafergazetesi.net

SON DAKİKA

Fikret Orman resmen açıkladı! ‘Şenol Güneş…’

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Şenol Güneş’in görevden ayrılacağı yönündeki iddialara cevap verdi. Orman, Güneş’in yeni sezonda da takımda kalacağını ifade etti.

Bu haber 23 Mayıs 2017 - 21:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Güneş ile yola devam edeceklerini ifade eden Orman, “Ben ve Ahmet Nur Çebi, Karadenizli’dir. Şenol Güneş ile anlaştığımızda “Bütün Karadenizlileri getiriyorlar” dediler. Beşiktaş şu an iki rakibinin farkla üzerinde şampiyon olacak. İki rakibimizin hoca sıkıntısı var, onlar konuşulmuyor. Yok Beşiktaş’ta öyle olmuş, şöyle olmuş. Bunlar ayıp şeyler. Gündem yaratmak için ağzı olan konuşuyor. 30 defa açıkladık. Ahmet Nur Çebi geçen gün “Yüzde 100” demiş. Daha ne diyelim? Hocanın Beşiktaş’tan ayrılmak için ne nedeni var? Ağabey, kardeş ilişkimiz var. Daha kupayı kaldırmadan bunları konuşanları lanetliyorum. Sabah kalkıyoruz, “Şenol Güneş gidiyor.” Biz, hocamız ile transferleri ve kamp yerlerini konuşuyoruz. Hoca ile konuşacağız tabii ki, geçen sezon da konuştuk. Konuşma ayrılık konuşması değil ki, neler yaptık, neler oldu, bunlar konuşulacak. Beşiktaş’ta üç sene üst üste 3. şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi’nden gruptan çıkma hedef. Bunların olduğu yerde eksiklikleri konuşacağız. Takımdaki gelişmeleri konuşacağız, konuşacağız dediğimiz zaman illa bu kontrat mı olacak? Ayıp ya daha da fazla üzerine gitmek istemiyorum. Beşiktaşlılar artık bunlar yemiyor. Aramızda fitne yok, kimse bunlara inanmasın, inandıklarını da zannetmiyorum.” dedi.

“ŞENOL GÜNEŞ VE FATİH TERİM’E AYIPTIR”

Şenol Güneş’in A Milli Takım’da Fatih Terim’in yerine geçeceği iddialarına tepki gösteren Fikret Orman, “Hem Şenol Güneş’e hem de Fatih Terim’e ayıp. Milli Takım’ın başında Fatih Terim var. Daha maçlar oynanmadan Fatih Terim ile alakalı iddialar. Şenol Güneş’in arkadan iş çevirecek mizacı yok. Bursaspor’da iken sözleşmesi bitmeden görüşmedik bile. Nereden çıktı Milli Takım? Hocaya “Milli Takım’da çalışmak istiyor mu” diye sordunuz mu? Yok, sormadınız. Bizle 1 yıl daha sözleşmesi var. Rakipler yanlış anlamasın ama onların hoca problemleri varken, Beşiktaş’ın hoca iddiaları ne alakadır? Ayıp yani. Beşiktaş’ı aşağıya çekme senaryosu yaratılmak isteniyor demiyorum ama gündem yaratmak istiyorlar. Gizli kapaklı şeylermiş gibi sanki CIA bilgileriymiş gibi iddialar ortaya atıyorlar.” diye konuştu.

“YORUMCULARDAN RİCAM, BIRAKIN ŞAMPİYONLUĞU YAŞAYALIM”

Transfer soruları üzerine konuşan Fikret Orman, “Talisca’nın sözleşmesi 1 yıl daha devam ediyor, resmi teklifimizi yaptık. Aboubakar ile de ilgili niyetimizi açıkladık. Önce şampiyonluğu yaşamak istiyoruz, kötü bir şey mi? Ne eziyetler çektik, şu şampiyonluğu kutlayalım, hevesimizi kursağımızda bırakmayın. O gidecek, bu gelecek haberleri yapmayın. O yere düştü, o gökten düştü, bunlarla mı uğraşacağız? Yorumculardan ricam, bırakın Beşiktaşlılar şampiyonluğunu yaşasın” ifadelerini kullandı.