‘Evim Türkiye’den Avrupa çıkarması « zafergazetesi.net

SON DAKİKA

‘Evim Türkiye’den Avrupa çıkarması

Almanya’nın Düsseldorf kentinde 8-10 Şubat tarihleri arasında yapılacak “Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı”nda hazırlıklar tamam. Türkiye’nin önde gelen 76 gayrimenkul firmasının 100’ün üzerindeki projesi görücüye çıkacak

Bu haber 07 Şubat 2019 - 18:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteği, Demirören Medya ve İSTexpo Fuarcılık iş birliği, Lineadecor stratejik ortaklığı, Türk Hava Yolları’nın (THY) resmi ulaşım sponsorluğunda hayata geçirilecek Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı için tüm hazırlıklar tamamlandı.

Almanya’daki Messe Düsseldorf’ta 8-10 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek etkinliğe olan yoğun ilgi dikkat çekiyor.

Fuarda, Türkiye’nin önde gelen 76 gayrimenkul firmasının 100’ün üzerindeki projesinde her keseye göre uygun alım imkanları gurbetçiyi bekliyor.

Etkinliğe katılım göstermek isteyen ziyaretçiler www.evimturkiye.de adresinden ücretsiz kayıt yaptırabiliyor.

‘ÖZEL BİR YERE SAHİP’

Türkiye’nin yurtdışında tanıtımına katkı sağlayan ve emlak sektörünü Avrupa’daki paydaşlarıyla bir araya getiren Evim Türkiye Fuarı’nı düzenleyen Demirören Medya Grubu’na teşekkürlerini ileten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Demirören Medya Grubu; tüm dünyada uluslararası platformlarda ve medyada yaptıkları haberlerle, yayınladıkları dergiler ve gazetelerle sektörde özel bir yere sahiptir” dedi.

HAREKETE YOL AÇACAK

Bakan Murat Kurum, açıklamasına şöyle devam etti:

“Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza bağlı Emlak Konut GYO ile iştirak ediyoruz. Fuarın destekleyici katılımcısı olan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) fuardaki yerimizi alacağız. Ülkemizin gayrimenkul piyasasından 76 markanın katılacağı fuarda, 8 firmamız Emlak Konut GYO’nun çatısı altında tanıtımlarını gerçekleştirecekler. Fuarın Avrupa’daki vatandaşlarımızı Türkiye’den gayrimenkul almaya teşvik etmesi, Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla yatırımlarını gerçekleştirebileceği bir platform olması açısından oldukça önemlidir. Evim Türkiye Fuarı, Türkiye’nin yatırım için güvenli ve değerli bir pazar olduğunun da yine açık bir göstergesi olacaktır. Bununla birlikte bu fuarın başta gayrimenkul ve inşaat olmak üzere tüm sektörlerimize olumlu bir şekilde yansıyacağına inanıyorum.”

HER BÜTÇEYE UYGUN PROJELER

Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’na sektörün çatı dernekleri olan; Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER), İnşaatçılar Derneği (İNDER) ile Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği’nin (GYODER) yanı sıra Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul firmaları katılacak. 4 bin 900 metrekare fuar alanında 3 gün boyunca katılımcı markalar projelerini sunarak satış yapma, ödeme avantajlarını anlatma imkânı bulacak. Ziyaretçiler ayrıca fuara özel indirimler ve kampanyalar ile bütçelerine uygun emlak sahibi olabilecek. 

ÜNLÜ İSİMLER FUARDA

Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’na ünlü isimlerden de büyük ilgi var. Fuara Pınar Altuğ, Tamer Karadağlı, Birol Güven, Zeyno Günenç, Volkan Severcan, Wilma Elles, Mr. Jade, Şoray Uzun ve Hamit Altıntop’un yanı sıra birçok ünlü isim katılacak. Ziyaretçiler, ünlü isimler ile tanışma ve sohbet etme fırsatını yakalayacak.

‘CAZİP BİR YATIRIM FIRSATI’

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, “1960’larda misafir işçi programıyla Almanya’ya göçen Türkler’in ikinci ve üçüncü kuşak akrabaları, Evim Türkiye’nin sıcak satış ortamında, cazip koşullarda alacakları bir evle 60 yıl sonra ana vatanlarında yeni bir kapı açacaklar. Bir anlamda tersine göçün bir adımı olacak. Bu fuar, tüm gurbetçilerimiz için yatırımın en cazip olduğu fuardır” değerlendirmesini yaptı. 

Avdagiç, Avrupa’da en kalabalık Türk nüfusunun Almanya’da bulunduğuna dikkat çekerken, “2018 verilerine göre yurtdışında 6 milyonun üzerinde Türk vatandaşı yaşıyor. Bunun 5 milyonu Avrupa’da. Almanya’da ise en az 3 milyon, hatta daha fazla Türk kökenli kişi yaşıyor. Almanya’da 600 binden fazla Türk, iş yaşamında aktif olarak yer alıyor. 80 binden fazla Türk asıllı işletme olduğu tahmin ediliyor. Bu yıl Almanya’dan Türkiye’ye gelen turist sayısının da 5.6 milyona çıkarılması hedefleniyor. Şu anda rezervasyonlarda Türkiye bir numara. Bu ilginin gayrimenkule de yansıması sürpriz olmayacak. Fuar, bu anlamda firmalarımız için de büyük bir potansiyel taşıyor” dedi.