Edremit Belediyesi nde HES kodu uygulaması başladı « zafergazetesi.net

SON DAKİKA

Edremit Belediyesi nde HES kodu uygulaması başladı

Bu haber 15 Ekim 2020 - 13:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BALIKESİR’in Edremit ilçe Belediyesi’nde İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile ‘Hayat Eve Sığar’ (HES) kodu uygulaması başlatıldı. Edremit Belediyesi’nin merkez ve şubelerinde tüm personel ve vatandaşlar, HES kodu ile belediyeye giriş yapıyor.

Edremit Belediyesi koronavirüs salgını ile mücadelesini sürdürürken, kurum binalarında HES kodu uygulamasına başladı. Mobil uygulama üzerinden kurumda çalışan personel ve kuruma gelen vatandaşların HES kodlarının sorgulanması yapılıyor.

Edremit Belediyesi Özel Kalem Müdürü ve Sözcüsü Tayfun Canlı, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ın talimatlarıyla pandemi ile mücadelede azami özen gösterildiğini belirtti. Canlı, “Covid-19 ile mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile kamu kurum ve kuruluşlarına girişte HES kodu uygulaması başlatıldı. Uygulama kapsamında belediye personelleri başta olmak üzere belediyeye giriş yapmak isteyen vatandaşlar, ateş ve maske kontrolünün ardından güvenlik görevlilerine gösterdikleri HES kodu ile binaya alınmaya başlandı. Genelge gereği, HES kodu olmayan vatandaşlar kamu binalarına giriş yapamayacak. HES kodu bulunmayanların kod alabilmeleri için belediye görevlilerimiz de vatandaşlara yardımcı oluyor” dedi.HES KODU ALMA

E-devlet şifresiyle www.turkiye.gov.tr adresinden alınabilen HES kodu, cep telefonlarından kısa mesaj yöntemiyle de alınabiliyor. Tüm GSM operatörlerinden HES yazılıp, aralarında boşluk bırakılarak, sırasıyla T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılıp 2023’e SMS atılarak alınabiliyor.

– BalıkesirEdremit Belediyesi'nde HES kodu uygulaması başladıEdremit Belediyesi'nde HES kodu uygulaması başladıEdremit Belediyesi'nde HES kodu uygulaması başladı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Fatih Emrah ERDOĞAN