Balıkesirspor Başkanı Kadir Dağlı « zafergazetesi.net

SON DAKİKA

Balıkesirspor Başkanı Kadir Dağlı

Bu haber 19 Temmuz 2019 - 12:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Balıkesirspor’da büyük çoğunluğu altyapı oyuncularından oluşan kadro, sezon öncesi hazırlık çalışmalarını Afyonkarahisar’da sürdürürken, kırmızı-beyazlı kulübün çiçeği burnunda başkanı Kadir Dağlı ile yöneticiler de şehirdeki ziyaret ve destek arayışlarına devam ediyor.

Nuno Andre Coelho dosyasını çözüme kavuşturdukları için mutlu olduklarını dile getiren yöneticiler, sırasıyla tüm sorunların üstesinden geleceklerini söyledi.

“KÜÇÜLMEYE GİTTİK”

Başkan seçilmesiyle birlikte önlerindeki en önemli sorunu aşarak işe başladıklarını ifade eden Dağlı, “Uzun süredir çözüm bekleyen Nuno Andre Coelho dosyası için gerekli olan ödemeyi zor da olsa yaparak, Balıkesirspor’un küme düşürülme tehlikesini ortadan kaldırdık. Bu süreçte kulübün personel yapısını masaya yatırdık ve küçülmeye gittik” dedi.

Altyapıda görev yapan teknik adamların durumlarının da farklı olmadığını belirten Kadir Dağlı, “Altyapı antrenörlerinin 31 Mayıs’ta sona eren sözleşmelerini yenilemedik. Devam edeceğimiz antrenörleri belirlerken, maliyetlerine ve yaş durumlarına baktık. Emekli olup da kulüpte çalışan veya devlet memuru olmasına rağmen görev yapanların geçimlerini temin edecekleri bir gelirleri olduğunu göz önünde bulundurup, sözleşme yenilemedik” dedi.

“VALİ, 15 BİN LİRA MAAŞ ALIYOR”

Bazı hocaların ücretlerinin çok yüksek olduğuna dikkat çeken Kadir Dağlı, “Balıkesirspor altyapısında görev yapan hoca, 15 bin lira maaş alabilir ama bize sezonda 10 oyuncuyu yetiştirip, sattırması lazım ki biz de verdiğimiz paranın karşılığını alalım. Büyükşehir belediye başkanı veya valinin aldığı parayı 3-5 saat mesai harcayan birisine veremeyiz. Kaldı ki hocaların maaşları son aylarda inanılmaz yükselmiş” dedi.

Bu şartlarda hoca çalıştırmalarının mümkün olmadığının altını çizen Dağlı, “Ben, şartlarımızı ve verebileceğimiz rakamları söyledim. O rakamları kabul etmeyeceğini söyleyen hocalarla mecburen yollarımızı ayırdık. Şartlarımıza uyanlarla çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

“SCOUT EKİBİ, MAÇ İZLEMEMİŞ”

Scout ekibinde görev yapmasına rağmen hiç maç izlemeyenler olduğunu iddia eden Kadir Dağlı, “Scout olduğunu iddia eden arkadaşa en son hangi maçı izlediğini soruyorum, kulübün ekonomik şartları nedeniyle maç izlemediğini söylüyor ama 10 aylık maaş istiyor. Maç izlemediğin ayları alacağından düşecek miyiz diye sorduğumda ise hayır diyor. Maça gitmemiş, evde bile maç izlememiş, bir tane çocuk önermemiş ama maaş istiyor” dedi.

“HEPSİNİN PARASI ÖDENECEK”  

Kulüple ilişiği kesilen personel ve teknik adamların alacaklarının öncelik sırasına göre ödeneceğini belirten Kadir Dağlı, “On aydır para alamayıp da henüz göreve başlayalı bir ay olmasına rağmen bizim kapımıza gelenler oldu. Uzlaşma aradığımızda kabul edenler olduğu gibi kabul etmeyenler de oldu. Bizim de ödeme önceliklerimiz var. Bu çerçeve içerisinde paralarını alacaklar” dedi.

ALİ TANDOĞAN’IN LİSANSI YETMİYOR

Ali Tandoğan’ın UEFA Pro Lisans sahibi olamadığını dile getiren Kadir Dağlı, “Birçok takımda bu durum var. Özellikle genç teknik adamlar, bu sorunu yaşıyor. Geçtiğimiz sezon takımın başında görev yapan Giray Bulak’ın ekibinde yer alan 4 yardımcısının da lisansları yoktu. Onların yerine şehirden başka isimlerin belgeleri kullanılmış” dedi.

Şartlarına uyan, mali krizi birlikte aşabileceklerine ve oyuncu kadrosunu disipline sokacağına inandıkları bir isimle yola çıktıklarını belirten Kadir Dağlı, “Zaten, Türkiye Futbol Federasyonu’nun da bu hususta çalışması var. Biz de bunun neticesini bekliyoruz. Bu arada da UEFA Pro Lisans sahibi birkaç teknik adam ile görüşmemiz sürüyor” dedi.

KAMP KADROSUNU ALİ TANDOĞAN BELİRLEDİ

Yeni sezon öncesi hazırlıkları için Afyonkarahisar’a giden oyuncu kadrosunu kırmızı-beyazlı ekibin yeni teknik patronu Ali Tandoğan’ın belirlediğini ifade eden Kadir Dağlı, “Engin Çatır yönetiminde 37 oyuncumuz hazırlık çalışmalarına başladı. Pazar günü Balıkesir’e gelen Ali Tandoğan, bu çalışmaları takip etti ve oyuncuların önceki sezonlardaki performanslarını inceleyerek, kamp kadrosunu belirledi” dedi.

OYUNCULARLA GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Afyonkarahisar kampına Andrija Vukovic, Tomislav Glumac ve Oğuzhan Çapar’ın katıldığını hatırlatan Başkan Dağlı, “Dün akşam Foxi Kethevoama, kampa katıldı. Bugün de Doğa İşeri’nin katılımını bekliyoruz. Bu arada Okan Alkan, Cumali Bişi, Steve Beleck ve Mahatma Otoo ile görüşmelerimiz sürüyor. Onları da kadromuza dahil ederek, geçtiğimiz sezonun kadrosunu büyük ölçüde korumayı hedefliyoruz” dedi.

“ULUSAL KULÜP LİSANSI’NI ALACAĞIZ”

Ulusal Kulüp Lisansı değerlendirmesinde sorun yaşanmayacağını belirten Kadir Dağlı, “En son bir yazı geldi. Biz de cevabını gönderdik. Kriterler açısından Atatürk Stadyumu bile sıkıntı yaratıyor. Ancak, Nuno Andre Coelho dosyasını da çözdüğümüz için puan silinmesine sebep olacak bir durum olmadığını ve Ulusal Kulüp Lisansı’nı alacağımızı düşünüyorum” dedi.