Alternatif Bank 2018’de %24 büyümeyi yakaladı

Bankadan yapılan açıklamaya göre, Alternatif Bank’ın bu dönemde nakdi ve gayrinakdi kredilerle ekonomiye sağladığı destek yüzde 24 artarak 23 milyar liraya ulaşırken, mevduat hacmi ise yüzde 21 oranında gelişme göstererek 13.6 milyar liraya çıktı. Bankanın konsolide net karı 205 milyon lira, öz kaynak karlılığı ise yüzde 13 oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan  Gür, şunları kaydetti:

“Banka olarak kendimize beş yıllık bir plan hazırladık ve bu plana bağlı olarak istikrarlı büyümemizi sürdürüyoruz. Geride bıraktığımız yılın ikinci yarısında başlayan dalgalı süreçte ekonomi yönetimimiz, bankacılık sektörümüz ve Alternatif Bank olarak iyi bir sınav verdik. Sektörün üzerinde ve sağlıklı büyüyerek pazar payımızı artırmak üzere kendimize koyduğumuz hedeflere emin adımlarla ilerledik; elde ettiğimiz sonuçlar iş hedeflerimize olumlu yansıdı. 2018’i sektörün üzerinde büyüyerek kapattık. Hedefimiz, istikrarlı büyümemizi sürdürerek Türkiye’de reel sektöre ve üretime desteğimizi artırmak.” 

Gür, hissedarları The Commercial Bank ile oluşturdukları sinerjinin gücüyle, 2019 yılında da kendileriyle yakın iş birliğini artırarak ülke ve bölge ekonomisine katma değer sağlayacak projelere yenilerini ekleyeceklerini aktardı.

Yayım tarihi
EKONOMİ olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir