Adaylar sahneye çıktı « zafergazetesi.net

SON DAKİKA

Adaylar sahneye çıktı

Bu haber 27 Ocak 2019 - 11:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ak Parti’nin 20 ilçe ve Büyükşehir Belediye Başkan adayları Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un da katıldığı törenle açıklandı. Ayvalık, Edremit ve Balya ittifak kapsamında MHP’ye bırakıldı. Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yücel Yılmaz, “Ben sizlere ve şehrime güveniyorum. Balıkesir’i 2023 vizyonuna, 2071 hedeflerine başarıyla taşıyacak yeni projelerimizi adım adım açıklayacağız. Dersimize çalıştık, çok iyi projeler hazırladık. Halkımızdan geçer not alacak, Balıkesir’i hep birlikte daha güzel günlere götürecek çalışmalarla huzurunuzda olacağız” dedi.

Ak Parti’nin günlerdir merakla beklenen 20 ilçe belediye başkan adayı Kurtdereli Spor Salonu’nda yapılan törende Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz tarafından açıklandı. MHP İl Başkanı Orhan Dereli’nin de katıldığı tanıtım töreninde Ak Parti İl Başkanı Ahmet Sağlam, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Milletvekilleri Mutlu Aydemir, Mustafa Canbey, Yavuz Subaşı, Belgin Uygur ve Adil Çelik yaptıkları konuşmalarda 31 Mart seçimlerinde Balıkesir’de zafer elde etmek için gönüllere gireceklerini, çok çalışacaklarını ve adaylara her türlü desteği vereceklerini söyledi. 

“DERSİMİZE ÇALIŞTIK, GEÇER NOT ALACAĞIZ”

Eşi Mehtap Yılmaz ile birlikte salonu selamlayan Ak Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yücel Yılmaz, 31 Mart seçimleri için derse çalıştıklarını ve halktan geçer not alacaklarını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yılmaz, “Bu salonda sadece biz yokuz, salonlara sığmayacak yüzbinlerce hemşerimiz de aslında burada. Onların sesini, nefesini yüreğimizde hissediyoruz. Onların gelecek hayallerinin sorumluluğunu omuzlarımızda hissediyoruz

Çocuklarımıza daha iyi bir hayat hazırlamayı asli görevimiz olarak görüyoruz. Öncelikle, şahsımı Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösteren liderimiz, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a takdirleri için teşekkürlerimi sunuyorum. 

İlçelerimizde aday gösterilen dava arkadaşlarımı ve Milliyetçi Hareket Partili kardeşlerimi, yani Cumhur İttifakının tüm adaylarını tebrik ediyorum. Size söz veriyorum. Balıkesir’i hep birlikte geleceğe taşıyacağız. Balıkesir’i hep birlikte yöneteceğiz” dedi.

“BALIKESİR’İ 10 NUMARA YAPACAĞIZ”

Balıkesir’in bugün ekonomik açıdan Türkiye’nin 16’ncı şehri olduğunu hatırlatan Yılmaz, hedeflerinin ilk 10 olduğunu bildirdi. Yılmaz, “Biz her hedefe ulaşabiliriz, her başarıyı elde edebiliriz. 20 ilçemizi ayrı ayrı marka şehir yapabiliriz. Balıkesir’in etini, peynirini, tatlısını, termalini, yağlı güreşlerini, zanaatını, masmavi denizini, yemyeşil doğasını markalaştırabiliriz. Ben sizlere ve şehrime güveniyorum.

Balıkesir’i 2023 vizyonuna, 2071 hedeflerine başarıyla taşıyacak yeni projelerimizi adım adım açıklayacağız. Dersimize çalıştık, çok iyi projeler hazırladık. Halkımızdan geçer not alacak, Balıkesir’i hep birlikte daha güzel günlere götürecek çalışmalarla huzurunuzda olacağız. Çatısı altında sizlerle olmaktan gurur duyduğum Ak Parti ile şehrime hizmet etmek, benim için büyük bir onur kaynağı.

“KAPISINI ÇALMADIK KİMSE KALMAYACAK”

Şehrimiz için, insanımız için, vatanımız ve milletimiz için, durmadan, yılmadan çalışmaya devam edeceğiz. Kapısını çalmadık komşumuz, hatırını sormadık hemşehrimiz kalmayacak. Sosyal belediyecilik, kültürel belediyecilik, çevre dostu belediyecilik, katılımcı belediyecilik, insanı en yüce değer olarak gören belediyecilik, ve tabi ki Cumhurbaşkanımızın vurgusuyla gönül belediyeciliği. Hedefimiz bu, tutkumuz bu, sevdamız bu. Şimdi daha çok çalışmanın, daha çok koşturmanın zamanı. Var mısınız? Hep birlikte Balıkesir için hızlanmaya, coşmaya var mısınız? Balıkesir’i hak ettiği yere, cazibe merkezi haline getirmeye var mısınız? O zaman bir an bile durmak yok, yola devam” diye konuştu. Mahmut ACARÖZ

İŞTE AK PARTİ’NİN 20 İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

Toplantıda Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz  tarafından açıklanan 20 ilçe belediye başkan adayları şunlar:

ALTIEYLÜL: HASAN AVCI

BANDIRMA: ALP BOSTANCI

BİGADİÇ: İSMAİL AVCU

BURHANİYE: NECDET UYSAL

DURSUNBEY: RAMAZAN BAHÇAVAN

ERDEK: TURHAN GÜN

GÖMEÇ: KAZIM ARSLAN

GÖNEN: ERDİNÇ ODABAŞI 

HAVRAN:  EMİN ERSOY

İVRİNDİ: YUSUF CENGİZ

KARESİ: DİNÇER ORKAN

KEPSUT: İSMAİL CANKUL

MANYAS: İBRAHİM KOMAN

MARMARA: SÜLEYMAN AKSOY

SAVAŞTEPE: TURHAN ŞİMŞEK

SINDIRGI: EKREM YAVAŞ

SUSURLUK: ŞÜKRÜ GÜR

AYVALIK: NAZMİ BAŞARAN (İTTİFAK)

BALYA: OSMAN KILIÇ (İTTİFAK)

EDREMİT: TUNCAY KILIÇ (İTTİFAK)