Vali Yazıcı: Her zaman yanınızdayım « zafergazetesi.net

SON DAKİKA

Vali Yazıcı: Her zaman yanınızdayım

Bu haber 19 Temmuz 2019 - 12:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki hain darbe girişimi sırasında Ankara Gölbaşı’ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığına düzenlenen saldırıda şehit düşen Polis Memuru Mustafa Serin Burhaniye’de mezarı başında anıldı.

Valilik tarafından organize edilen ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ programı kapsamında düzenlenen törende şehit Özel Harekat Polis Memuru Mustafa Serin kabri başında anıldı.

Vali Ersin Yazıcı ve beraberindekiler mezara karanfil bıraktı. Şehidin mezarı başında okunan Kur’an-ı Kerim’den sonra hep birlikte dua edildi. Yazıcı ve beraberindekiler, şehidin ailesini ziyaret etti.

“DEVLETİMİZ VE MİLLETİMİZ ŞEHİTLERİMİZE HER ZAMAN MİNNETTAR”

Şehit ailesiyle sohbet eden Vali Ersin Yazıcı, “Halkımızın demokrasi ve millet egemenliğinin korunması için gösterdiği kutsal mücadelede şehit olan Mustafa Serin kardeşimizi rahmetle anıyorum. Mekanı cennet olsun. Şehitlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız. Devletimiz ve milletimiz şehitlerimize her zaman minnettardır. Sizlere sabırlar diliyorum. Şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin her türlü meselelerinde Vali olarak ben de her zaman yanlarındayım.

Türk milleti büyük bir millet, şehitlerimizin çocukları bizim çocuklarımız bu büyük devlet geride kalanlara büyüklüğünü göstererek bu ülkenin bir çakıl taşını hiç kimseye vermeyeceğimizi ve Cumhuriyetimizden, demokrasimizden asla vazgeçmeyeceğimizi dimdik duruşumuzla göstererek yolumuza devam edeceğiz. Bunu her yerde her durumda platformlarda söylüyoruz ve söylemeye devam ediyoruz. Ruhu şad olsun. Allah, başta çocukları olmak üzere, eşini ve annesini Mustafa Serin kardeşimizi cennette buluştursun diyorum” dedi.

Vali Yazıcı, şehidin annesi Fatma Sevcan Serin’e Türk Bayrağı armağan etti. Ziyaretlerde Vali Ersin Yazıcı’ya Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kınay, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Deniz eşlik etti.(Haber Merkezi)