Son dakika: Orta gelirliye konut müjdesi! Başvuru süreci nasıl olacak? İşte cevabı… « zafergazetesi.net

SON DAKİKA

Son dakika: Orta gelirliye konut müjdesi! Başvuru süreci nasıl olacak? İşte cevabı…

Bu haber 04 Ocak 2023 - 12:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Orta Gelirliye Yönelik Konut Kampanyası”nın detaylarını açıkladı. Nebati, “Yüzde 10 peşinat, 15 yıla kadar vade ile 0,69’dan başlayan oranlarla kredi desteği sağlanacak” dedi. Peki bu projeye başvurmak isteyenler nasıl bir başvuru süreci işlecek? İşte cevabı…

class=”medyanet-inline-adv”>

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum başvuru sürecini şu sözlerle anlattı: 

VATANDAŞIMIZIN BAŞVURU SÜRECİ ŞÖYLE OLACAK.

Öncelikle, yüklenici firmalarımız belirleyeceğimiz kriterlere uygun yapılan konut projeleriyle birlikte bu kampanyamıza dâhil olacaklar.

Konut almak isteyen vatandaşlarımız, kendi ödeme koşullarına uygun daireleri seçecekler ve bankaya başvuracaklar.Bankalarımız da uygunluk durumunda krediyi vatandaşımıza tahsis edecek ve satın alma süreci başlayacak.

PEKİ, VATANDAŞIMIZ HANGİ PROJELERDEN FAYDALANACAKLAR?

Vatandaşımız ülkemizin her yerinden bitmiş konutlardanBelirli bir oranda tamamlanmış ve devam eden konutlardanBankalarla garantörlük sözleşmesini imzalamış yeni başlayacak projelerden istifade edebilecek. Bankalarla imzalanacak bu garantörlük nedir? Banka ve müteahhit anlaşması sonucu proje imzalanacak. Sözleşme sonrasında müteahhidin ilerlemesine göre satış yapılan konuttan hak ediş ödemesi yapılacak. Bu sayede vatandaşın projesinin kontrolü sağlanmış olacak.

KAMPANYAMIZA HANGİ PROJELER DÂHİL OLACAK?

Emlak Konut genel müdürlüğümüzün ürettiği projeler,GYODER, İNDER, Konutder, İmkon ile Türkiye Müteahhitleri Birliği’ne bağlı olan şirketlerimizin projeleri,Ve yine 81 ilimizin tamamındaki firmaların ürettiği büyük ve küçük ölçekli tüm konut projeleri; teknik ve mali kriterleri karşıladıkları taktirde bu sürece dâhil olacaklar. Şunu da ifade etmek isterim. Bu kampanyamızda yüklenici firmalarımız, satacakları konutların bedelinin yüzde 5’i kadar vatandaşımıza destek sağlayacaklar.

16 Ocak itibariyle, kuracağımız web sitesinde, vatandaşımız, “Yeni Evim Kampanyamıza” dair tüm gelişmeleri ve detayları takip edebilecekler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRSon dakika: Orta gelirliye konut kampanyası! Faiz oranı ve şartlar belli olduHaberi Görüntüle