İl Milli Eğitim Müdürü Yıldız, öğretmenlerle buluştu: Eğitimde zirveyi hedefliyoruz « zafergazetesi.net

SON DAKİKA

İl Milli Eğitim Müdürü Yıldız, öğretmenlerle buluştu: Eğitimde zirveyi hedefliyoruz

Bu haber 13 Şubat 2019 - 12:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, II. kanaat dönemi öğretmenler kurulu toplantısında Şehit Turgut Solak Fen Lisesi, Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi ve Muharrem Hasbi Anadolu Lisesinde öğretmenlerle bir araya geldi. Yıldız, hedeflerinin eğitimde zirveye çıkmak olduğunu söyledi.

2018-2019 eğitim öğretim yılı ikinci kanaat dönemi başında öğretmenlerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, öğretmenlerin kendisi için çok değerli olduğunu söyledi.

FEDAKARLIK İSTEDİ

Yıldız, “Bu ilde eğitim namına sahip olduğumuz her ne güzellik varsa sizin eseriniz, bunu bilmenizi istiyor; bu manada fedakarlıklarınız için hepinize sonsuz teşekkür ediyorum. 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde Balıkesir’in gelecek vizyonunu da şekillendirmenin gayreti içerisindeyiz. Balıkesir olarak akademik başarı anlamında iyi bir yerdeyiz. İkinci kanaat döneminde de hem akademik başarı anlamında hem de sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetler anlamında çok daha başarılı bir Balıkesir’e ulaşacağımıza yürekten inanıyorum. Balıkesir’imizi eğitim-öğretim faaliyetlerinde üst sıralara taşıma gayretlerimize bu yıl da gereken desteği sağlayacağınıza olan inancım sonsuzdur.

“BİRLİKTE ÇOK GÜZELİZ”

Bu şehirde 15 bin 199 öğretmen olarak bizler, öğretmenlik gibi onurlu bir mesleğin temsilcileri olarak çocuklarımızı ilgi ve kabiliyetlerine göre yetiştirerek onların üreten, düşünen, sorgulayan bireyler olarak hayata atılmaları için büyük bir görev üstlenmiş durumdayız. Siyasi görüşümüz, sendikamız, inancımız farklı olabilir; ama hepimizin ortak bir noktası var. O da: Eğitim. Bu ortak noktada buluştuğumuz, bir ve beraber olduğumuz sürece başaramayacağımız hiçbir şey yok. Yeter ki bir ve beraber olalım. Çünkü birlikte çok güzeliz” dedi. Çiğdem AKBAY