– Demokrat Parti’den büyükşehre kadın aday « zafergazetesi.net

SON DAKİKA

– Demokrat Parti’den büyükşehre kadın aday

Bu haber 13 Şubat 2019 - 12:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

– KIRAT’IN SÜVARİSİ

– Demokrat Parti’den

büyükşehre kadın aday

Demokrat Parti, yerel seçimlerde büyükşehirde kadın adayı Tuğba Güner ile yarışacak. Büyükşehir Belediye Başkan adayı Güner, “Artık herkes gibi benim de bir şeyler canıma tak etti. Demokrat Partili bir aileden gelen bir kadın olarak ben de kendi memleketim Balıkesir’de taşın altına elimi sokmak için aday oldum” dedi.

Gönenli Tuğba Güner, Demokrat Parti (DP) adayı olarak Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde yarışacak. Partide düzenlenen aday tanıtımında konuşan Güner, “1983 Gönen doğumluyum. 9 Eylül Üniversitesi Almanca Öğretmenliği mezunuyum. Sanatın ve sporun her dalına ve alanına meraklıyım. Profesyonel olarak eskrim ve oryantiring sporlarıyla ilgilenmekteyim. Fakat ben bunlarla ilgilenirken ülkede neler oluyor diye gündemi de takip ederken, artık herkes gibi benim de bir şeyler canıma tak etti. Ben de bir kadın olarak, Atatürkçü, genç, dinamik, demokrat bir kadın olarak ve Demokrat Partili bir aileden gelen bir kadın olarak ben de kendi memleketim Balıkesir’den başlayarak bir şeyleri değiştirmekte bir katkım olması için taşın altına elimi sokmaya karar verdim” dedi.

Balıkesir’in bir yıldız olduğunu ama maalesef parlamadığını kaydeden Güner, “İnşallah hepinizin desteğiyle, insanlarımızın desteğiyle biz de emeğimizi vererek Balıkesir’in yıldızını parlatmak için elimizden geleni yapacağız. En önemli amacımız herkesin belediye başkanı olmak. Kimsenin ekmeğini almak değil, tam tersine ekmek verebilmek için adayız” diye konuştu.

Demokrat Parti İl Başkanı Tamer Alver de; partilerine  sadece Balıkesir’de değil, ilçelerde ve Türkiye’nin genelinde büyük ilgi olduğunu söyledi.

Alver, “Biz bu işi başarmak için yola çıktık ve başaracağız. Bunun başka bir alternatifi yok. Biz Balıkesir’de Büyükşehir Belediye Başkan adayımızı, topuklu efemiz Tuğba Güner’i sizlerin katkılarıyla, çalışmasıyla Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak mutlaka ve mutlaka o koltuğa oturtacağız. Bunun aksini düşünen varsa yanılıyor. Göreceksiniz sahaya ineceğiz, sahadaki eski çalışmalarımızla; bizim yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Biz boşa konuşmayız. Biz fabrikalar yaptık, eserler yaptık. 7 Ocak 1946’dan sonra Demokrat Parti olarak, Adalet Partisi olarak, Anavatan Partisi olarak, Doğru Yol Partisi olarak ve tekrarında Demokrat Parti olarak yaptıklarımızı bu AKP hükümeti sata sata bitiremedi. Şu an satılacak ne kaldı? Domates, biber, patlıcan, soğan, patates. Yani Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti pazarcılığa, marketçiliğe soyunmaya başladı. Bu çok ayıp bir şey. Herkes için hizmet, Türkiye’m için gayret, mahkum değilsin Türk Milletim diye başlıyoruz. Yeter söz milletindir” dedi. Mahmut ACARÖZ